Gölgelik

Gölgelik

 Dış Mekân Koruyucu Örtüleri

 Dış mekânlarda hemen hemen her alanda kolay bir şekilde ve birçok kullanım alanına hizmet eden gölgelik filelerin kullanım oldukça yaygınlaşmıştır. Günümüzde dış mekânlarda hem gölgeleme amaçlı hem güneşin zararlı etkenlerinden korunmak amacıyla rüzgârı soğuğu önleme amacıyla havadaki tozun tutması amacıyla ve benzeri bütün amaçlar doğrultusunda birçok alanda gölgelik fileler kullanılmaya başlanmıştır. En çok kullanılan ürün ise 95’lik gölgelik file ürünüdür.

 Piyasada birçok file üreticisi bulunmaktadır. Çeşitlerine bakmak için ya da file çeşitleri fiyat konusunda bilgi almak için Gölgelik File internet sitesi ziyaret edilebilmektedir. Fiyatları ise metrekaresinin boyunun ve eninin ayrıca ürün çeşidinin özelliği kapsamında değişkenlik göstermektedir.

 Çift Filesinin Genel Özellikleri Nelerdir

 Çitlere girilen filelerin genel özellikleri ve kullanım amaçları çok geniştir. Bir çift filesinin 1 metrekaresinin en az 140 gram ağırlıkta olması beklenmektedir. Bu kabul görmüş ve en çok kullanım rahatlığı sağlayan ürünlerin genel özellikleri kapsamındadır. Tabii ki de internet üzerinden ve piyasada birçok firma farklı gramajlarda ürün üretimi yaparak satışa çıkartmaktadır. En ucuz gölgelik file fiyatları araştırılırken mutlaka metrekaresinin 140 gramın altında olmamasına da dikkat gösterilmesi gerekir. 140 gramın altında üretilen ya da daha düşük gramajlı olan ürünler ise görüntüyü kesmez ve şeffaf bir görüntü elde ederek amacına hizmet etmezler.

Dörtkenarı şeritli bir şekilde üretilerek her bir metrekare aralıklar ile kuşgözü ismi verilen halkalar takılı olarak satışa sunulur. Bu kuşgözü halkalardan halat plastik kelepçe ya da uygun bir ip yardımı ile istenilen mekâna montajı kolay bir şekilde sağlanır. Bahçelerde kullanılan çift fileleri Güneş ışınlarını kestiğinden dolayı güneşin zararlı etkenlerinin gölgelemek istenilen mekâna aktarımını engeller.

Yeşil gölgelik fiyatları araştırılırken mutlaka ürünün kaliteli olup sertifikalı olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu bahçe çit örtüleri her türlü iklim koşullarına dayanıklı olarak ve değişkenlik göstererek 3 ila 5 yıl arasındaki kullanım hizmeti sunmaktadır. Bu fileler yüksek yoğunluklu polietilen isim verilen çok dayanıklı bir ham maddeden üretilirler. Montajları da kolay olduğundan dolayı istenilen mekâna dikey ya da yatay olarak uygulanabilmektedir.

Gölgelik
Gölgelik

 Yeşil Gölgelikler Neden Tercih Edilir

 Bu tür gölgeliklerin tercih edilmesinin birçok amacı vardır. Yeşil tel örtüleri aracılığı ile bahçelerdeki çitlerin örtülerek dış mekândan iç mekana toz aktarımı engellenebilir. Kötü hava şartlarında rüzgarın engellenmesinden yağmurun iç mekana bir nebze olsun alsın sızması sağlanarak konforlu bir yaşam alanı sunmayı hedefler. 95 gölgelik file fiyatları istenilen en ve boy metrelerine göre değişkenlik göstermektedir. Müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen ebatlarda dikilip teslimi gerçekleştirilir.

 Gölgelik File Metre Fiyatları Ne Kadardır

 Gölgelik file metre fiyatları kullanılan alanın büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir. Seraların üzerine örtüleceği zaman seraların en ve boyu alınarak özel olarak dikilip teslim edilir. Bahçelerin kenarlarını kapatmak amacıyla havuzların üstlerini örtmek amacıyla ya da arsaların yine çitlerin üzerine serilmek amacıyla kullanılabilir. Çiftlik ağır gibi yerlerde de kışın soğuktan hayvanların korunması amacıyla çok iyi bir bariyer görevi görmektedir. Yaz aylarında ise güzel bir gölge yaparak yaklaşık olarak 15 santigrat dereceye kadar serinlik sağlama imkanı elde edilir. Son zamanlarda balkonlarda hem gölgeleme amaçlı hem de tozun içeriye nüfuz etmesini engelleme amaçlı kullanımı sağlanır. Gölgelik filelerin temizliği de son derece kolay bir şekilde yapıldığından dolayı sıklıkla tercih edilir.

 Gölgelik Olarak Kullanılan Filelerin Tercih Yerleri

 Son zamanlarda sadece gölgeleme amaçlı değil birçok amaca hizmet eden bu fileler çok fazla rağbet görmektedir. Rüzgârı görüntüyü tozu engellemesinden dolayı da sıklıkla tercih edilir. Güneşin çok fazla girmesini istenmeyen yerlerde güvenli bir şekilde kullanılır. Hasat zamanı bahçelerde zeytin dut kayısı gibi ürünlerin toplanmasını ve hasar almadan temiz bir şekilde ürünü hasat etmeyi sağlar. Ayrıca toplanan bu meyvelerin kurutmasında da hava geçirgenliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Açık düğün salonlarında çay bahçelerde kafelerde ve birçok mekânda hem mahremiyetin sağlanması amacıyla hem de toz ve güneşin zararlı etkenlerinden korunmak amacıyla kullanılır.

UV katkısından dolayı renk solması yıpranma gibi etkenlerden ürünün kendini korur. Bu tür ürünlerin kullanım ömrü iklim koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterir ancak 3 ile 6 yıl boyunca rahat bir şekilde kullanım imkânı sunar. Türkiye’de üretildiğinden dolayı güvenli bir şekilde satın alınabilir. Bunun için Gölgelik File sitesini ziyaret edebilirsiniz.

16.11.2022
108
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?