Çit Örtüsü

İndirimli Ürün
1.200 ₺ 900 ₺
Çit Örtüsü

Çit örtüsü çit telleri üzerine uygulanmaktadır. Çoğunlukla yeşil renkte tercih edilen çit örtüleri farklı dokuma sıklığında yani farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Ve kullanım alanlarına ve kullanım amacına göre tercih edilerek bir nevi duvar görevi görmektedir.

Çit filesi olarak adlandırılan bu ürünler yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmektedir. Polietilen malzemeler düşük aşınma oranına sahip ve aynı zamanda yüksek mukavemet sahibi bir malzemedir. Bu nedenle çit örtüsü üretim aşamasında kullanılmaktadır. Böylelikle yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen çit örtüsü çeşitleri korunaklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Çit Örtüsü
Çit Örtüsü

Yeşil çit örtüsü

Yeşil çit örtüsü bir bahçe ya da açık bir alana döşemiş olduğunuz çit tellerin üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Mevcut çit tellerinizin metrekaresine göre bir sipariş verdiğinizde sizlere gelen ürünleri çit üzerine kolaylıkla monte edebilirsiniz. HDPE yani yüksek yoğunluklu polietilen malzeme ile üretilen çit örtüleri en yaygın kullanılan file sistemleri olarak bilinmektedir. Bu ürünlerin halk arasında kullanılan farklı birçok ismi bulunmaktadır. Yeşil çit örtüsü aynı zamanda gölgeleme filesi, bahçe filesi, çit filesi, sera filesi, bahçe ağı ya da gizleme filesi olarak da adlandırılmaktadır.

Çit filesi modelleri her ne kadar farklı renk alternatifleri ile üretiliyor olsa da yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen renk yeşildir. Çünkü bu ürünler koruma ve gizlilik özelliği ile birlikte estetik ve dekoratif özelliklerde taşımaktadır. Açık ve bahçelik alanlarda kullanıldığı için bu alanlarla uyum sağlayabilen ve ortam ile bütünleşebilen yeşil renk alternatifi tercih edilmektedir. Böylelikle kullanıldığı alanlara estetik bir görüntü kazandırmaktadır.

Bahçe çit örtüsü 

Bahçe çit filesi çeşitlerinin farklı birçok alanda ve farklı amaçlar ile kullanımı mümkündür. Adı bahçe çit filesi olarak geçse de kullanım alanı sadece bahçeler ile kısıtlı değildir. Ve açık alanlar en yaygın kullanım alanlarıdır. Bahçe çit örtüsü modelleri kullanım alanları şöyledir;

 • Bahçeler,
 • Parklar,
 • Açık hava etkinlik alanları,
 • Açık hava konser alanları
 • Restoran ve kafe bahçeleri
 • Çocuk oyun alanları,
 • Plaj ve havuz alanları,
 • Otopark alanları,
 • Tenis kort, halı saha ve basketbol sahası gibi spor tesisleri,
 • Tarımsal alanlar,
 • Seralar,
 • Balkon ve teraslar,
 • İnşaat çevreleri,
 • Kazı ve yıkım alanlarıdır.

Bu alanları çevreleyen çit teller üzerine bahçe çit örtüsü monte edilmektedir. Böylelikle alanlar dışardan bağımsız ve görülemeyen alanlar haline dönüşebilmektedir. Aynı zamanda bahçe çit örtüleri toz ve rüzgara karşı güçlü bir koruyucudur. Kullanıldığı alanları dışarıdan görülemeyen gizli alanlar yapabildiği gibi dışarının tozundan ve rüzgarından da koruyabilmektedir.

Bahçe tel çit örtüsü

Bahçe tel çit filesi farlı kullanım amaçlarına sahiptir. Yüksek mukavemet sahibi olan bu ürünler sayesinde açık alanlarda korunaklı bölgeler oluşturabilirsiniz. Size özle bir bahçede korunaklı ve güvenli bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız bahçe tel çit örtüsü kullanabilir ve en uygun maliyetlerle bunu sağlayabilirsiniz.

Bahçe tel çitler üretilirken % 40 ve % 95 arasında farklı dokuma sıklığı ile üretilmektedir. %95 sokuma sıklığı demek bu ürünler kullanıldığında bahçenizin dışardan görünebilme olasılığını sıfıra kadar indirmektedir. Adeta bir duvar görevi gören bu ürünler sayesinde uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bahçelik alanlar oluşturabilirsiniz.

Bahçe tel çit dokuma sıklıkları kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı alanlar için %40 oranında bir dokuma yeterli olurken bazı alanlarda % 55, % 75 gibi oranlarda kullanılmaktadır. Bu oranlar arasında bir seçim yaparken dış etkenleri ve kullanım alanının amacını göz önüne almalısınız.

Çit örtüsü fiyatları

Çit örtüsü fiyatları kullanıma amacına bakıldığında her zaman en uygun maliyetli ürünler olarak değerlendirilmektedir. Alternatif yöntemler ile kıyaslandığında kolay monte edilebilen ve uzun yıllar kullanılabilen bu ürünlerin fiyatları oldukça avantajlı kalabilmektedir.

Ürün Özellikleri
 • Tel çit filesi
 • Bahçelik alanlarda bu alanın sınırlarını belirlemek için tel çitler kullanılmaktadır. Kişiye özel yaşam alanları olan bahçelerde bu alanları görünmez ve korunaklı kılabilmek için tel çit filesi tercih edilmektedir. Farklı dokuma sıklığına sahip olan bu ürünler sayesinde özel mülklerin bahçeleri korunaklı ve özel alanlar haline dönüştürülmektedir. Duvar vb. diğer alternatif yapılara göre hem uzun yıllar kullanılabilen hem de en ekonomik yöntemlerden birisi olabilen bu ürünler yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.
Ürün Galerisi

Çit Örtüsü

Çit Örtüsü

Sıkça Sorulanlar
Çit Örtüsü Kullanım Alanları

Bahçeler,
Parklar,
Açık hava etkinlik alanları,
Açık hava konser alanları
Restoran ve kafe bahçeleri
Çocuk oyun alanları,
Plaj ve havuz alanları,
Otopark alanları,
Tenis kort, halı saha ve basketbol sahası gibi spor tesisleri,
Tarımsal alanlar,
Seralar,
Balkon ve teraslar,
İnşaat çevreleri,
Kazı ve yıkım alanlarıdır.

Bize Sorabilirsiniz

Aktif Kampanyalar
Gölgelik File Fabrikası
Gölgelikci.com
13.10.2021
269
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?