Bahçe Filesi

Bahçe Filesi

Bahçe filesi olarak adlandırılan ürünler geniş bir kullanım alanına sahiptir.  Her ne kadar bahçe filesi olarak adlandırılıyor olsa da bahçelik alanlar ile birlikte inşaat, şantiye, otopark ve tarımsal alanlarda da farklı amaçlar ile kullanılabilmektedir. Bahçe filesi kullanım alanları öncelikli olarak bahçeleridir. Sizlere ait özel mülkünüz olan bahçelerinizin sınırlarının belirlenebilmesi ve bu bahçelerin dış alanlardan ayrılabilmesi için bahçe filesi tercih edilmektedir. Bir nevi duvar görevi gören bahçe filesi alternatif bu yöntemlere nazaran pratik ve ekonomik olduğu için yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. 

Bahçe filesi nedir

Bahçe filesi ya da diğer bir deyim ile çit filesi bahçelerin çevrilmesi kişiye özel bir güç haline getirilebilmesi için kullanılan yöntemlerden birisidir. Bahçenizin sınırlarını en net şekilde belirleyebilmek için farklı renk alternatifleri ile üretilmiş olan bahçe filesi seçeneklerini Tercih edebilirsiniz. İstediğiniz yükseklikte ve istediğiniz genişlikte sizlere özel olarak hazırlanan bahçe filesi modelleri ile bahçenizi dış dünyadan tamamen ayırabilirsiniz.  Adından da anlaşılabileceği gibi file yani gözenekli bir dokuma sıklığına sahip olan bahçe fileleri birden farklı amaç ile kullanılabilen işlevsel ve fonksiyonel ürünlerdir.

Bahçe filesi ne işe yarar

Çit filesi olarak üretilen ürünlerin Birden farklı kullanım amacı bulunmaktadır. Açık alanlarda farklı kullanım amaçları ile birçok yani denk gelebileceğiniz bu ürünler işlevsel ve fonksiyonel bir yapıdadır.  Çoğunlukla koruma ve gölgelik amacı ile kullanılan bahçe filesi modelleri ne işe yarar diye araştıranlar için fayda sağladığı bazı detaylar şöyledir;

Bahçe filesi size ait olan bir bahçenin sınırlarını belirleyebilmeniz için kullanılabilmektedir.

 • Size ait olan bir bahçe içerisinde hayvanlarınız ve ekil alanlarınız varsa ve bu alanların birbirinden en güvenli şekilde ayrılması gerekiyorsa bahçe filesi kullanabilirsiniz.
 • Farklı dokuma kalınlıklarında üretilen bahçe filesi modelleri size özel bir bahçelik alanda rahatlıkla oturabileceğiniz gölgelik alanlar oluşturabilmektedir. Çardak ve benzeri yapılarınızın üzerinde konumlandırabileceğiniz filesi gölgelik özelliği ile kullanıldığı alanları zararlı güneş ışınlarından korumaktadır.
 • Farklı dokuma kalınlıklarında üretilen bahçe filesi modelleri bahçenin etrafında çit amacı ile kullanıldığında dışarıya görüntü vermenizi engelleyecektir. Bahçenizin dışında kalan tüm alanlardan görünmeniz mümkün olmayacaktır.

Bahçe filesi kullanım amacı nedir

Çit filesi olarak farklı özelliklerde üretilen ürünlerin farklı alanlarda farklı kullanım amaçları bulunmaktadır. Polietilen malzemelerden üretilen oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan bu ürünler doğru yerlerde doğru amaçlar için kullanıldığında uzun bir kullanım ömrüne sahip olacaktır. Ne tür bir

alanda hangi amaçla kullanmak istiyorsanız bu amaç için özel olarak üretilen çit filesi modellerini tercih ettiğinizde bu ürünler dayanıklı yapıları ile yıpranmadan güvenli bir kullanım alanı sağlayacaktır.  Çit filesi modellerinden hedeflediğiniz verimliliği almak istiyorsanız ürünlerin özelliklerinin iyi değerlendirmeli amacınıza en uygun olan ürünleri seçerek doğru yerde bir kullanım sağlamalısınız. Bu detaylara dikkat ettiğinizde çit filesi kullanım amacına verimli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Koruma amacıyla üretilen bahçe fileleri farklı özelliklere sahipken, gölgelik filesi modelleri daha farklı özellikler taşımaktadır. Bu nedenle kullanım alanı ve kullanım amacına göre satın alma yapmalısınız.

Bahçe filesinin özellikleri nelerdir

Çit filesi olarak özel üretilen ürünlerin birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Ancak genel şekli ile bakıldığında bu ürünler kullanım amacına göre çok önemli avantajlar sağlamaktadır.  Çit Filesi satın almak istediğinizde bu ürünleri ne tür özelliklere sahip olduğunu bilmeli ve bu özelliklere göre amacınıza en uygun ürünleri tespit etmelisiniz.  Genel şekli ile çit filesini sahip olduğu özellikler şöyle sıralanmaktadır;

 • Polietilen malzemeden üretilen dayanıklı ve mukavemeti yüksek ürünlerdir.
 • Alternatif yöntemlere göre hafif yapısı ile kolay bir montaj imkanı sunmaktadır.
 • %40 ve %90 dokuma oranları arasında farklı sıklıklarda üretilebilen farklı gözenek yapılarına sahiptir.
 • Dayanıklı ve mukavemetli yapısı sayesinde uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Farklı renk alternatifleri ile üretilebilmektedir.
 • Kullanıldığı alanlara göre farklı renk seçimleri ile işlevsellik özelliğinin yanında estetik bir özelliğe de sahiptir.
 • Alternatif yöntemlere nazaran oldukça ekonomik bir uygulamadır.
 • Sınır belirleme, gölgelik alanlar yaratabilme ve bahçe koruma filesi olarak görüntü engelleme gibi farklı amaçlarla kullanabilmektedir.

Bahçe filesi kullanım alanları nelerdir

Çit filesi kullanım alanları oldukça geniştir. Aynı zamanda gölgelik file, koruyucu file, inşaat filesi ve yeşil çit filesi gibi farklı isimler alabilen bu ürünler çoğunlukla bahçelik alanlarda kullanılıyor olsa da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Her bir kullanım alanında farklı özellikler ile ön plana çıkan bu ürünlerin sıklıkla kullanıldığı yerler şöyledir;

 • Bahçeler, seralar ve tarım arazileri,
 • Konser ve etkinlik alanları, 
 • Otoyol kenarları,
 • Parklar ve çocuk oyun alanları,
 • Özel araziler,
 • Açık spor tesisleri,
 • Tenis kort alanları,
 • Site ve apartman çevreleri,
 • Villa ve benzeri müstakil Yapı çevreleri,
 • Alışveriş Merkezi çevreleri,
 • Şantiye ve inşaat alanları,
 • Plaj ve havuz çevreleri,
 • Yol çalışmaları, çevreleme veya restorasyon projeleri,
 • Kafe ve restoran bahçeleridir.

Bahçe filesi fiyatları

Çit filesi satın alırken satın alacağınız ürünlerin kriterleri baz alacağınız en önemli aşamalardan birisi olmalıdır. Çünkü bu ürünlerin kullanım amacına ulaşabilmek ve maksimum verimlilik alabilmek için ürünlerin en iyi kalite düzeyinde hazırlanmış olması gerekmektedir. En kaliteli çit filesi ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabildiğiniz de doğru bir alışveriş yaptığınızı bilmelisiniz. 

Bahçe filesi fiyatları ürünlerin kalite düzeyine ve bazı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar belirlenirken ürünlerin hangi dokuma sıklığında üretildiği dikkate alınmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler metrekare hesabı ile satış yapılan ürünlerdir. Dolayısıyla kullanılacak alanın büyüklüğü gölgelik filesi fiyatlarını birinci derecede etkilemektedir. Çit filesi en ucuz alternatifler değerlendirilirken ürün kalitesini de detaylı bir şekilde değerlendirmelisiniz.

13.10.2021
256
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?