Tel Çit Örtüsü

Tel Çit Örtüsü

Tel çit örtüsü bahçe ve benzeri açık alanlarda kullanılan file çit sistemlerinden birisidir. Kullanıldığı alanlarda koruma ve sınırları belirleme için tercih edilen bu ürünler farklı alternatifler de üretilmektedir. Tel çit örtüsü olarak üretilen ürünler çoğunlukla polietilen malzeme ile hazırlanmaktadır. Polietilen malzemeler sahip oldukları özellikler bakımından zorlayıcı dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapı sergilemektedir. Aynı zamanda farklı renk alternatifleri ile hazırlanabilen tel çit örtüsü modelleri birbirinden farklı kullanım alanlarında tercih edilmektedir.

çit örtüsü nedir

çit örtüsü kişilere ve kurumlara ait olan özel alanlara çekilen çiftler üzerine monte edilen ürünlerdir. Özellikle bireysel bahçelik alanlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Çünkü kişilere özel bireysel bahçe alanlar belirli bir sınır içerisinde yer almaktadır. Her bir bahçelik alanda sınırları belirlemek ve diğer bahçelik alanlardan ayırmak için çitler kullanılmaktadır. Daha güvenli ve daha kullanışlı Bahçelik alanlar oluşturmak için tek başına çit döşemek yeterli olmayacaktır. Tel çitler üzerine file örgüler monte edilerek özel bahçelerin daha gizli, daha korunaklı ve daha kullanışlı alanlar olması sağlanmaktadır.

Tel çit örtüsü ne işe yarar 

Tel çit örtüsü olarak bilinen ürünler çoğunlukla bahçelerde kullanılmaktadır. Bahçe tel çit örtüsü olarak da geçen bu ürünlerin birbirinden farklı kullanım amaçları bulunmaktadır. Size özel bir bahçenin sınırlarının belirlenmesi ve bu bahçenin dış dünya ile ilişiğinin kesilmesi için ekonomik bir yöntem arıyorsanız tel çit örtüsü tercih edebilirsiniz. Bu ürünler öncelikli olarak bahçenizin sınırlarını çizilmesini sağlayacaktır. Size ait olan alanı tel çit örtüsü ile çevirerek kendinize ait olan sınırları net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Tel çit örtü ile çevirdiğiniz bahçelik alanlarınız yan bahçelerden ya da dış alanlardan ayrılacaktır.  Böylelikle bahçeniz gizlenecek ve dışarıdan görülmeyecek şekilde güvenli bir alan oluşturulacaktır.

Tel çit örtüsü özellikleri

Tel çit örtüsü olarak üretilen ürünler birbirinden farklı özellikler taşımaktadır. Sahip oldukları bu özellikler sayesinde kullanıldığı her alanda önemli avantajlar sağlamaktadır. Alternatif yöntemlere nazaran ekonomik açıdan çok uygun olan tel çit örtüsü ürünlerinin özellikleri ve kullanım alanlarına göre sağlamış olduğu avantajlar şöyledir;

 • Tel çit örtüsü modelleri kolay monte edilebilen ürünlerdir. Online olarak satın aldığınızda gelen ürünleri profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymadan sizlerle kolaylıkla monte edebilirsiniz.
 • Polietilen malzemelerden üretilen tel çit örtüsü modelleri açık alanlarda kullanıldığı için zorlayıcı hava koşullarına ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapı sergilemektedir. Mukavemeti yüksek olan bu ürünler kolaylıkla deforme olmayacaktır.
 • Olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen ve kolay kolay deforme olmayan tel çit örtüleri uzun yıllar güvenli bir kullanım imkanı sunmaktadır.
 • Polyester malzemelerden üretildiği için su ve benzeri dış etkenlerle teması halinde paslanması söz konusu olmayacaktır.
 • Dışarıdan alınacak beklenmedik darbelere karşı dayanıklı ve güçlü bir yapı gösterecektir.
 • Tel çit örtüsü farklı dokuma sıklığına sahip olan file ürünlerdir. Dolayısıyla dokuma sıklığının oranına göre bahçe gizleme filesi olarak da kullanılmaktadır.
 • Tel çit örtüsü farklı renk alternatifleri ile üretilebilen bir üründür. Bu özelliği sayesinde çevre düzenlemesine destek sağlayan estetik ve güzel bir görünüm ortaya sunmaktadır.
 • Yine dokuma sıklığına bağlı olarak kullanıldığı alanlarda gölgelik görevi görmektedir. Zararlı güneş ışınlarının kesilmesi ve sağlıklı gölgelik alanlar oluşturulmasına olanak sağlamaktadır.
 • Dokuma sıklığı değişse de en sık dokuma ürünler bile hava alabilen ve hava sirkülasyonu sağlayabilen bir özellik taşımaktadır.

çit örtüsü kullanımı

Tel çit örtüsü kullanımı denildiğinde birbirinden farklı kullanım amacı karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünler bahçe ve benzeri açık alanlarda farklı amaçlara hitap edebilmektedir. Tel çit örtülerinin kullanım amacı olarak tercih edilen ihtiyaçlar şöyle sıralanmaktadır;

 • çit gölgelik alanlar oluşturmak amacıyla kullanılabilmektedir.
 • Bahçelerin sınırlarını belirlemek amacıyla kullanılabilmektedir.
 • Bahçe içerisinde hayvanların ve bitkilerin bulunduğu alanların birbirinden ayrılması için kullanılabilmektedir.
 • Cafe ve restoran bahçelerinde estetik bir görüntü oluşturmak amacıyla kullanılabilmektedir.
 • Açık havuzlarda gizliliği sağlayabilmek amacıyla kullanılabilmektedir.
 • Bahçelerde dışarıdan görünürlüğü kesmek ve gizliliği sağlayabilmek amacıyla kullanılabilmektedir.
 • Şantiye ve inşaat alanlarında koruma filesi olarak kullanılabilmektedir.
 • Parklarda ve çocuk oyun alanlarında ortamın güvenliğini sağlayabilmek amacıyla kullanılabilmektedir.

çit örtüsü kullanım avantajları

çit örtüsü olarak üretilen ürünler uzun yıllar güvenli ve verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Kullanıldığı alanlarda önemli avantajlar sağlayan bu ürünler kullanım amacına göre farklı özelliklerde üretilmektedir. çit örtüsünün kullanıldığı alanlarda sağlamış olduğu avantajlar şöyledir;

 • Farklı renk alternatifleri üretilebilmektedir. En yaygın şekilde tercih edilen yeşil çit örtüsü kullanıldığı alanlar da estetik açıdan bir bütünlük sağlayan avantajlar sunmaktadır. Dolayısıyla işlevselliği ile birlikte kullanıldı bölgelerin dekore edilmesine de imkan ve olanak sağlamaktadır.
 • Farklı dokuma sıklığına sahip olan bu ürünler kullanım alanlarına göre farklı kalınlıklarda tercih edilebilmektedir. %40 ve %95 dokuma sıklığı arasında istenilen ölçülerde hazırlanan ürünlerin kullanım amacına göre tercih edilmesi önemli bir avantaj sağlamaktadır.
 • Kullanılacak olan alanın uzunluğuna ve genişliğine göre istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Dokuma sıklığı ve renk alternatifi ile birlikte genişlik ve uzunluk seçenekleri ile size özel bir şekilde hazırlanabilmektedir.

Tel çit örtüsü fiyatları

Tel çit örtüsü fiyatları satın alacağınız ürünün sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Farklı renk alternatifleri sunabilen bu ürünlerde fiyatlandırmayı etkileyen en önemli kriterlerden birisi filelerin sahip olduğu dokuma sıklığıdır.  Farklı dokuma sıklığında üretilen her bir ürünün fiyatı farklı seyretmektedir. Aynı zamanda satın alacağınız ürünün genişliği ve uzunluğuna göre metrekare hesabı baz alınmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz metrekare ölçülerine göre tel çit örtüsü fiyatları da değişiklik göstermektedir.

13.10.2021
207
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?