Sera Taban Örtüsü

7.500₺ 6.000 ₺
Sera Taban Örtüsü

Sera taban örtüsü sera ve benzeri tarım alanlarında zemine serilen ve daha verimli bir yetiştiricilik yapılmasına olanak sağlayan özel bir üründür. Sera taban örtüsü olarak üretilen ürünler sahip olduğu

özellikler bakımından tarıma yönelik bazı avantajlar sağlamaktadır. Özellikle sebze ve meyve yetiştiriciliğinde birçok olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak üzere tercih edilen sera taban örtüsü

tarımcılığın dışında farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Sera taban örtüsü belirli bazı özelliklere sahip olan ve bu özellikler nedeniyle sebze ve meyve yetiştiriciliğinde birçok farklı avantaj sağlayan bir ürün çeşididir.

Sera taban örtüsü nedir

Sera taban örtüsü nedir sorusu profesyonel seracılar tarafından biliniyor olsa da amatör olarak meyve ve sebze yetiştiriciliği yapan kişiler için cevabı aranan bir sorudur. Özellikle son yıllarda hobi bahçelerinin artması ile birlikte amatör olarak sebze ve meyve yetiştiriciliği yapan kişilerin sayısı da artış göstermektedir. Bu durum beraberinde sera taban örtüsünün ne olduğu ve ne işe yaradığı sorularını da gündeme getirmektedir.

Sera taban örtüsü ne işe yarar

Girdiğiniz birçok serada tabanda siyah renkte dikkatinizi çeken sera taban örtüsü ne işe yarar denildiğinde bu ürünlerin tarıma sağlamış oldukları çok önemli avantajlar ön plana çıkmaktadır. Sera

taban örtüsü çok daha verimli bir yetiştiricilik için tercih edilmektedir.  Öncelikli olarak bu ürünler serildiği alanlarda çamurlaşmayı önlemektedir.  Sebze ve meyve yetiştiriciliğinde en önemli olumsuz

etkenlerden birisi olan yabancı otların çıkmasına ve bu otların sebze ve meyveleri sarmasına engel olmaktadır. Her ne kadar ağır ve kalın bir yapıda olsa da su geçirme özelliği sayesinde toprağın hava ve su almasını desteklemektedir.  Yine siyah renkli yapısı ışık difüzyonu sağlayarak fotosentez etkinliğini artırmaktadır.  UV katkılı bir ürün olarak toprağın ısısını koruyan sera taban örtüsü sebze ve meyve yetiştiriciliğinde etkin bir rol oynamaktadır.

Sera taban örtüsü özellikleri

Sera taban örtüsü daha verimli bir tarım için seracılık yapılan alanlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu amaç için özel olarak üretilen sera taban örtüleri sahip olduğu özellikler bakımından ön plana çıkmaktadır. Sera taban örtüsü özellikleri şöyle sıralanmaktadır;

 • Ürünler %100 polipropilen malzemeden üretilmektedir.
 • Kullanım ömrü iklim koşullarına bağlı olarak 3-5 yıl arasında değişmektedir.
 • Taban örtüsü olarak kullanıldığı alanlarda toprağın ısısını korumaktadır.
 • Üretildiği malzeme yapısı gereği suyu geçiren bir özellik taşımaktadır. Su geçirgenliği olan bu ürünler çamurlu aşmayı engellemektedir.
 • Sera taban örtüleri üzerinde 20 santim aralıklarla çizgiler bulunmaktadır.  Böylelikle sebze ve
 • meyve ekimlerinde fidanların dizilmesi için kolaylık sağlamaktadır.
 • Siyah renkte olan bu ürünler Işık difüzyonuna olanak sağlamaktadır. Böylelikle her yönden daha homojen Işık alarak fotosentez etkinliğini artırmaktadır.
 • Sera taban örtüsü özellikleri sayesinde aldığı güneş ışığını homojen ve iyi bir şekilde dağıtarak bitki köklerinin de bu ışıktan faydalanmasını sağlamaktadır.
 • Bu ürünler gün boyunca almış olduğu güneş ışığını etkin bir şekilde dağıttığı için homojen bir ısınma sağlamaktadır. Dolayısıyla sera içerisinde kontrollü bir şekilde sıcaklığının korunmasına yardımcı olmaktadır.
 • Taban örtüsü fiyatları sağlamış oldukları avantajlara bakıldığında ve kullanım ömrü baz alındığında oldukça ekonomik ve verimli bir fırsat olarak tercih edilmektedir.

Sera taban örtüsü fiyatı

Hizmet Özellikleri
 • Sera taban örtüsü fiyatı
 • Sera taban örtüsü fiyatı belirlenirken baz alınan en önemli kriter kullanıldığı alanın büyüklüğüdür. Her bir sera alanı birbirinden farklı büyüklüklerde hazırlandığı için tavanlarda kullanılan Sera
 • örtüleri de bu büyüklüklere bağlı olarak özel olarak hazırlanmaktadır. Ve sera taban örtüsü fiyatları belirlenirken seraların iç hacmi dikkate alınarak bir fiyatlandırma yapılmaktadır.
 • En ucuz taban örtüsü fiyatlarını araştırarak satın alma gerçekleştirmeniz sizlerin avantajına olacaktır. Bu ürünlerin doğru bir şekilde kullanımı sağlandığında 3-5 yıl arasında bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Dolayısıyla belirli aralıklarda yenilenmesi gereken sera taban örtüsü için en ucuz fiyatlarla satın alma yapabilmek önemli olacaktır.
Foto Galeri

Sera Taban Örtüsü?

Sera taban örtüsü tarım yapılan alanların tabanına serilen ve burada yabancı otların çıkmasını engelleyen bir üründür. Serildiği alanlarda toprağın ısısını koruyan ve aynı zamanda çamurlaşmayı engelleyen sera taban örtüsü fotosentez etkinliğini de artıran bir özelliğe sahiptir. Yüksek ağırlıkta ve siyah renkte üretilen bu ürünler zirai örtüler olarak bilinmektedir.

Sıkça Sorulanlar
Ot çıkmasını engelleyen örtü

Jüt malç örtüsü olarak da bilinen ürün kaldırımlarda ve yürüme alanlarında ot çıkmasını engelleme amacıyla da kullanılmaktadır. Sera taban örtüsü ürününü tarımsal sulama havuzları üzerinde yosunlanmaya karşı kullanabilirsiniz. Bahçe taban örtüsü aynı zamanda inşaatlarda yer örtüsü olarak da kullanılmaktadır.

Ot çıkmaması için toprağa serilen örtü

Mulch filmler; Toprak yüzeyinde yabani ot oluşumunu engeller. Bitkiyi haşerelerden korur. Bitki köklerinin aşırı sıcaktan yanmasını engeller.

Satın Al

What is greenhouse floor cover
Although the question of what is greenhouse ground cover is known by professional greenhouse growers, it is a question that is sought after for those who grow fruit and vegetables as an amateur. Especially in recent years, with the increase in hobby gardens, the number of people who grow

vegetables and fruits as an amateur has also increased. This situation raises the questions of what the greenhouse floor cover is and what it does.
Greenhouse ground cover is a product that is laid on the floor of agricultural areas and prevents weeds from growing there. The greenhouse floor cover, which protects the heat of the soil in the areas where it is laid and also prevents sludge, has a feature that increases the photosynthesis efficiency. These products, which are produced in high weight and black color, are known as agricultural covers.

Aktif Kampanyalar
greenhouse ground cover
Greenhouse floor cover is a special product that allows greenhouse and similar agricultural animals to be laid on the ground and to make a more efficient aquaculture. The products produced as greenhouse ground cover provide some 
advantages for agriculture, including the features they have. The greenhouse ground cover, which is preferred to eliminate many negative effects especially in vegetable and fruit cultivation, can be used in different areas besides agriculture. Greenhouse floor cover is a type of product that has certain features and provides many different advantages in vegetable and fruit cultivation due to these features.
Greenhouse floor cover is a type of product that has certain features and provides many different advantages in vegetable and fruit
Greenhouse floor cover is a type of product that has certain features and provides many different advantages in vegetable and fruit cultivation due to these features.
13.10.2021
330
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?